СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Дружина незаконно утримуваного в психіатричному диспансері Сейрана Салієва розповіла про те, як співробітники відомства захоплюються стійкістю духу кримських татар, яким влада РФ у кращих традиціях СРСР призначила каральну психіатрію.

Про це повідомляє правозахисна організація "Кримська солідарність".

За словами Муміне Салієвої, її мати вчора, 29 січня, поїхала відправити передачу чоловікові, проте співробітниця диспансеру пояснила їй, чому не варто привозити продукти Сейрану Салієву і Серверу Зекірьяєву.

— Будь ласка, по понеділках і четвергах нічого не привозьте. Ваші хлопці у ці дні тримають піст. Я давно тут працюю. Але за останні роки вперше таке бачу. Приносять найкраще. Тому багато з їжі залишається. І щоб їжа не псувалася, не привозите, будь ласка. Ніколи не думала, що буду просити про таке — зізналася вона.

Співробітниця психдиспансера вражена почуттям взаємодопомоги кримських татар, адже за її зізнанням "ні до кого з пацієнтів з такою кількістю їжі не приходять, як до ваших мусульманам з СІЗО".

— Навіть у таких ускладнених умовах Сейран Салієв і Сервер Зекірьяєв п'ять разів на день моляться, два рази на тиждень постять і постійно у молитвах, — зазначає працівник психоневрологічного диспансеру.

Раніше QHA писало, що кримськотатарські активісти перебуватимуть у психоневрологічному диспансері 28 днів.

Їх туди помістили нібито для проходження психіатричної експертизи.

Нагадаємо, Сейрана Салієва, Тимура Ібрагімова, Марлена (Сулеймана) Асанова, Мемета Белялова, Сервера Зекірьяєва і Ернеса Аметова російські силовики заарештували 12 жовтня. Їм інкримінують участь у забороненій в Росії та анексованому Криму організації «Хізб ут-Тахрір».

QHA