ПРАГА (QHA) -

На Староміській площі у столиці Чехії Празі активісти групи «Празький Майдан» встановили стенди з портретами і біографіями людей, що сидять у російських в'язницях або загиблих за свободу в Криму.

Про це повідомляється на сторінці групи в Фейсбук.

Головні герої плакатів — Мустафа Джемілєв, а також Ахтем Чийгоз, Олег Сенцов, Олександр Кольченко та інші політичні в'язні.

Крім того, учасники акції підготували карикатури на тему російської агресії в Україні та так званого референдуму в Криму 2014 року про входження анексованого півострова до складу Росії.

На акцію прийшли близько 30 учасників з різних країн. Серед них були представники Азербайджану, Ізраїлю, Австрії, Хорватії та Англії.

— Порушення суверенітету України в формі анексії Криму, незаконне введення російських військ без розпізнавальних знаків на Схід країни, допомога зброєю та іншими засобами сепаратистам на Донбасі сприймаємо як порушення міжнародних зобов'язань, миру і стабільності в Європі, — сказано у прес-релізі акції.

Кілька представників української громади зібралися біля Меморіалу жертвам комунізму з портретами кримчан, які зараз знаходяться у тюрмах через відкриті проти них російською владою справи.

Учасники заходу вимагали звільнити ув'язнених кримчан.

Як відзначили організатори мітингу, серед їхніх вимог також негайне припинення переслідування кримських татар Росією.

Нагадаємо, У Червоногвардійському районі анексованого Криму 23 вересня кримські мусульмани провели колективний молебень (дуа) про припинення репресій на півострові.

QHA