КИЇВ (QHA) -

Заступник глави Адміністрації президента Дмитро Шимків визнав, що російські соціальні мережі неможливо заблокувати на 100%, але відтік користувачів вже спостерігається.

Про це Шимків заявив під час круглого столу в Українському інституті майбутнього, передає 112.ua.

— Дійсно, на всі 100% заборонити не можна, і це факт. Системи блокування існують на рівні url, дуже примітивно і просто, на рівні dns. Є питання аналізу трафіку, це вже складніше. Далі управління пакетами, коли починається обговорення про пакетний аналіз, тут з'являються всі ці тези про мільйони і мільярди. Можна відсікти аудиторію у «ВКонтакті» за допомогою url, dns і управління трафіком.

Також заступник голови АП зазначив, що блокування соцмереж ускладнить роботу російським спецслужбам.

— У той же час, VPN і TOR прибирають багато ваших даних, зокрема, геолокацію. І це факт, що це обмежує можливість збору даних російськими спецслужбами. Це питання обмеження аудиторії в тому числі. Вже сьогодні у «ВКонтакті» спостерігається відтік користувачів. Для нас важливо зменшення обсягу аудиторії, і я вважаю це досягненням.

Як повідомляло QHA, 16 травня Петро Порошенко своїм указом ввів у дію рішення про застосування спеціальних економічних санкцій відносно низки російських компаній. Згідно з указом, активи російських сайтів «ВКонтакті», «Однокласники», «Мейл.ру» і «Яндекс» будуть заблоковані.

ФОТО: інтернет

QHA