КИЇВ (QHA) -

Голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович на своїй сторінці у Facebook розкритикував пам'ятник полякам, загиблим у боротьбі з УПА, який встановили у Варшаві, на могилі Невідомого солдата.

— На могилі Невідомого солдата у Варшаві (місце обов'язкового відвідування міжнародними делегаціями) з'явилася таблиця із вшануванням польських воїнів, загиблих у боротьбі з УПА. Серед загиблих на території Польщі в боротьбі з українськими повстанцями найбільше було саме представників комуністичної безпеки. Тому тепер у Польщі на державному рівні будуть вшановувати чекістів, зокрема тих, на руках яких кров польських патріотів, заявив В'ятрович.

Нагадаємо, 2 листопада глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що його країна запускає процедури, які не дозволять людям, що демонструють вкрай антипольські погляди, в'їхати в країну.

7 листопада президент Польщі Анджей Дуда заявив, що люди з антипольськими поглядами не повинні обіймати важливі посади в українських державних структурах.

МЗС України в офіційному коментарі заявило, що в нашій державі немає антипольських настроїв.

8 листопада Петро Порошенко ініціював проведення надзвичайного засідання Консультаційного Комітету Президентів України і Польщі для подолання розбіжностей.

QHA