ВАРШАВА (QHA) -

У Варшаві праворадикальні екстремісти планують провести один з найбільших маршів у Європі.

За останні два роки цей марш, який проводиться на День незалежності Польщі 11 листопада, залучив десятки тисяч учасників.

До польських націоналістів приєднуються екстремісти зі Швеції, Угорщини, Словаччини та інших країн для публічного прояву ксенофобських і расистських поглядів.

Гаслом маршу є слова: «Ми хочемо Бога». Це слова зі старої релігійної пісні, яку президент США Дональд Трамп цитував у липні під час візиту до Варшави.

Глава антіекстремістского асоціації Never Again Рафал Панковський каже, що, незважаючи на звернення до Бога, марш не потрібно розглядати як натхненний релігійними переконаннями.

— Ми знаємо, що Дональд Трамп не дуже релігійна людина, і я думаю, що більшість організаторів теж не дуже релігійні, зазначив він.

Він додав, що цей марш може стати одним з найбільших у світі.

Організаторами маршу стали Національно-радикальний табір, Національний рух і загальнопольська молодь, а також радикальні групи.

QHA повідомляло, що 14 жовтня ВО «Свобода», громадська організація Громадянський корпус «Азов» і «Правий сектор» провели Марш слави УПА у Києві з нагоди Дня захисника України та свята Покрови. Участь у марші взяли близько 30 тис. людей. З обох боків учасників супроводжувала поліція, зокрема і кінна.

Джерело: AP

QHA