МОСКВА / САНКТ-ПЕТЕРБУРГ (QHA) -

У двох найбільших містах Росії, Москві та Санкт-Петербурзі, пройшли пікети на підтримку кримських татар у рамках «Стратегії-18». Про це повідомляє Фейсбук-спільнота «Кримські політв'язні Кремля».

Як можна зрозуміти з відеозапису, опублікованому активістом Миколою Ігроковим, пікет у Москві був заявлений одиночним, але до нього незабаром приєдналося ще близько 10 осіб.

Організатор акції Віра Лаврешина впевнена, що репресії проти кримських татар посилюються, а використовувані в Криму методи залякування в подальшому можуть бути застосовані для придушення громадянської активності росіян.

— 13 квітня в Криму, у Бахчисараї, були чергові облави російських силовиків на кримських татар. Вони були і раніше, але тепер, крім побиття і арештів, вони супроводжувалися стріляниною. Потім були зібрані гільзи, щоб продемонструвати, як це тепер відбувається, як відпрацьовуються прийоми Росгвардії, які, мабуть, далі застосовуватимуться у Москві та Пітері. Це акції залякування, — сказала вона.

Однією з головних вимог активістів на московській акції стало надання автономії кримським татарам.

— І ось як були кримські татари депортовані, як не дали їм по-людськи повернутися на батьківщину... Ось зараз, коли Крим окупований, поновилися репресії проти кримських татар. Взагалі, російським людям соромно перед кримськими татарами, — зазначила активістка.

Пікет у Санкт-Петербурзі закінчився затриманням одного з активістів акції Всеволода Нелаєва. Як повідомляло сьогодні QHA, формальним приводом його затримання стала участь Всеволода в акції «Крим — це Україна» 16 березня 2017 року.

Після затримання Всеволода Нелаєва активісти вирішили змінити дислокацію, відправившись під 78-й відділ поліції Центрального району міста, щоб підтримати затриманого товариша.

Нагадаємо, 18 листопада 2016 року в Санкт-Петербурзі стартувала щомісячна безстрокова акція на підтримку кримських татар. День акцій приурочений до трагічної дати в історії кримськотатарського народу — 18 травня 1944 року.

ФОТО: Кримські політв'язні Кремля

QHA