ПЕТЕРБУРГ (QHA) -

За словами активістки Петербурзького демократичного руху «Солідарність» Ольги Смірнової, у січні переслідування кримських активістів посилилися, прокотилася хвиля репресій проти учасників одиночних пікетів, які відбулися в Криму 14 жовтня.

Людей затримують прямо вдома, влаштовують обшуки і пред'являють звинувачення в екстремізмі у соціальних мережах. Зокрема, учасники акції зажадали звільнення активіста Гірая Куламетова, затриманого 18 січня, чия доля поки невідома.

Учасники акції хотіли розповісти містянам також про долю фігурантів справи «Хізб ут-Тахрір» — Мусліма Алієва, Еміра-Усеіна Куку, Вадима Сірука, Енвера Бекірова, Рефата Алімова, Арсена Джеппарова, яких вивезли з території Криму до Росії, на думку активістів, незаконно. У цій справі заарештовано вже 23 людини в Криму. Активісти нагадують, що сьогодні на підтримку в'язнів «Хізб ут-Тахрір» виступають не тільки кримські татари, що правозахисні організації, російські та міжнародні, вважають їх політв'язнями, в'язнями совісті.

Учасники пікетів зажадали також припинення переслідувань за всіма справами, заснованими на звинуваченнях у приналежності до «Хізб ут-Тахрір» в Криму, і звільнення всіх засуджених і тих, хто перебуває під слідством, політв'язнів. Крім того, вони зажадали припинити переслідування літніх батьків члена Меджлісу Ескендера Барієва, через яких, за словами активістів, ФСБ намагалася чинити тиск на нього самого, оскільки Ескендер Барієв раніше покинув Крим через переслідування, пов'язане з його правозахисною діяльністю. Учасники акції вважають, що громадянам Росії необхідно знати про подібні порушення, щоб тверезо оцінювати дії російської влади в Криму.

QHA повідомляло, що американські і російські активісти у Москві і Чикаго провели спільну паралельну акцію-флешмоб, під час якої виступили за припинення анексії Криму та війни в Сирії.

Джерело: «Радіо Свобода»

QHA