СТРАСБУРГ (QHA) -

У Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) вітають звільнення заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова.

Про це сказано в заяві президента ПАРЄ Стелли Кіріакідес, яке розміщене на сайті організації.

— Я вітаю звільнення кримськотатарських лідерів Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова. Їхнє звільнення як представників Меджлісу, важливої та традиційної структури кримськотатарської громади, є кроком у правильному напрямі, — зазначила президент ПАРЄ.

Кіріакідес також висловила надію на те, що російська влада звільнять інших кримськотатарських ув'язнених. Глава ПАРЄ звернулася до влади РФ із закликом відновити діяльність Меджлісу.

— Я закликаю російську владу зняти всі обмеження, які перешкоджають вільному функціонуванню кримськотатарського Меджлісу, — зазначила вона.

Нагадаємо, 25 жовтня заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова, засуджених в окупованому Криму, передали Туреччині.

Чийгоза та Умерова спочатку привезли до Сімферополя, а потім літаком відправили до Анапи. Літак з представниками Меджлісу вилетів до Анкари о 13:37 за місцевим часом.

Пізніше з'явилася інформація, що вони прибули до Туреччини.

Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що Росія буде йти на виправлення своїх злочинних дій відносно українських політв'язнів.

Він зазначив, що всі політв'язні будуть звільнені, що стане першим кроком до виправлення ситуації.

Президент України Петро Порошенко подякував президенту Туреччини Реджепу Таїпу Ердогану за його зусилля у звільненні Чийгоза та Умерова.

Нагадаємо, так званий Верховний суд Криму 11 вересня в повному обсязі підтримав звинувачення відносно заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, яке запитувала для нього прокуратура — 8 років позбавлення волі.

Як писало QHA, 27 вересня Сімферопольський районний «суд» виніс вирок заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерову. Окупаційний суд визнав його винним у сепаратизмі за статтею 280.1 Кримінального кодексу Російської Федерації (Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності РФ) і виніс вирок — 2 роки колонії-поселення і 2 роки заборони на суспільну діяльність.

QHA повідомляло, що передача Чийгоза і Умерова стала можливою завдяки переговорам Туреччини та Росії.

QHA