НЬЮ-ЙОРК -

У Нью-Йорку пройшла акція на знак протесту проти хіматаки режиму Башара Асада у населеному пункті Хан Шейхун в сирійській провінції Ідліб.

Демонстрація відбулася на заклик сирійських неурядових організацій на площі Times і стала відповіддю на позицію Росії, яка оголосила напередодні про готовність накласти вето на резолюцію Радбезу ООН по Сирії, «якщо хтось із членів Ради безпеки виставить документ на голосування без попередніх консультацій».

Маніфестанти несли плакати з написом «Не можу дихати» і скандували гасла з вимогою свободи для Сирії.
Для того, щоби привернути увагу громадськості до подій у Сирії, в центрі площі були виставлені загорнуті у савани макети трупів.

Демонстранти роздавали брошури, в яких йдеться про те, що режим Асада вже шість років знищує мирне населення Сирії, а Росія та Іран беруть участь у цій бійні, яку можна прирівняти до геноциду.

У брошурах також міститься вимога притягнути до відповідальності Башара Асада за злочини проти людяності.

Як повідомляло QHA, Міністерство закордонних справ Росії назвало категорично неприйнятним проект резолюції з приводу очевидного нападу із застосуванням хімічної зброї у Сирії, в результаті якого у вівторок, 4 квітня, загинуло більше сотні людей у підконтрольному повстанцям місті. Радбез ООН так і не зміг схвалити резолюцію про хіматаку у Сирії.

Режим Асада за останні 10 днів тричі застосував хімічну зброю проти мирних жителів Сирії. У місті Хама 25 березня в результаті чергової атаки загинули двоє і було поранено 30 осіб. Уряд сирійського президента Башара Асада заперечує факти застосування хімічної зброї та звинувачує у використанні заборонених видів зброї сили опозиції.

Джерело: АА

QHA