КИЇВ (QHA) -

У суботу, 17 березня, в Національній бібліотеці Анкари відбудеться вечір пам'яті Тараса Шевченка. Про це заявила перший секретар Посольства України в Туреччині Ореста Старак.

— Цього року ми відзначаємо 204-у річницю з дня народження великого поета і художника Тараса Григоровича Шевченка. Минуло вже понад два століття, а його творчість залишається актуальною для українців. Шевченкове слово було з українцями завжди, і в хвилини радості, і в хвилини великих викликів і випробувань. Наприклад, як ми усі добре пам'ятаємо, саме Шевченкове полум'яне слово допомагало у буремному 2014 році, коли ми відстоювали на Майдані своє право на краще європейське майбутнє. І зараз, коли ми боремося з підступним ворогом, який забирає життя наших кращих синів, Шевченкове слово знову допомагає нам і вселяє в нас надію, — сказала вона.

За її словами, в усій Туреччині відбулися заходи, присвячені 204-ій річниці від дня народження українського поета. Проведено вечори пам'яті в Анталії, Аланії, Ізмірі.

— 17 березня, в цю суботу, о 14:00 ми, українці Анкари, посольство, разом з громадською організацією «Український союз» організовують також Шевченківські святкування, Шевченківські читання у Національній бібліотеці Туреччини. І користуючись нагодою, я хотіла б запросити усіх українців Анкари, наших турецьких друзів, наших друзів, які знають і шанують творчість нашого поета, прийти і з нами розділити цей вечір, — повідомила Старак.

Нагадаємо, раніше посол України в Туреччині Андрій Сибіга на своїй сторінці у Twitter заявив, що за участю посольства та української громади відбудуться "Шевченківські дні".

QHA