КРАСНОДАР (QHA) -

Український консул зустрівся у краснодарському СІЗО з викраденим у Білорусі російськими спецслужбами громадянином України Павлом Грибом.

Про це повідомив директор Департаменту консульської служби МЗС України Сергій Погорельцев.

За його словами, зустріч пройшла під наглядом співробітників пенітенціарної установи і з фіксуванням розмови на відеокамеру.

Крім того, наголошується, що Гриб поскаржився на те, що від деяких медпрепаратів йому буває зле. Також він розповів, що не часто бачиться зі слідчим та адвокатом.

— Востаннє зі слідчим у нього розмова була 11 жовтня, а з адвокатом зустрічався 18 жовтня, коли в суді розглядалося питання про продовження запобіжного заходу, — сказав дипломат.

Варто зазначити, що під час минулої зустрічі їм заборонялося спілкуватися українською мовою та обговорювати хід слідства.

Нагадаємо, українець Павло Гриб зник 24 серпня в Білорусі. За його словами, на автостанції Гомеля його викрали невідомі люди в цивільному і передали іншим невідомим людям у лісі. Більше доби його тримали в приміщенні без вікон, після чого відвезли в Смоленську область, де «законно» оформили арешт.

Влада Білорусі не визнає своєї причетності до викрадення українця.

У Павла Гриба портальна гіпертензія, через яку в будь-який момент можлива кровотеча з вен шлунка, стравоходу або носа. Перед тим, як він був викрадений, лікарі призначили йому операцію, яка змогла б зупинити прогресування захворювання.

Джерело: Українська правда

QHA