КИЇВ (QHA) -

Міністерство закордонних справ України запускає другий етап проекту «Крим на карті світу», присвячений навігаційним системам і продуктам, який відстежує коректність позначення окупованого Криму на електронних і друкованих картах. Про це повідомляється на сторінці відомства в Фейсбуці.

— Друзі, ми дуже вам вдячні за активну участь у кампанії МЗС «# Крим на карті світу», у рамках якої ми спільними зусиллями відстежуємо некоректне позначення окупованої Росією АР Крим на електронних і друкованих картах. Завдяки такій співпраці вже неодноразово вдавалося виправити неправильні зображення окупованого півострова.

У МЗС зазначили, що на цей раз хочуть звернути особливу увагу на правильність позначення АР Крим у навігаційних продуктах.

Також у міністерстві пропонують інструкцію для тих, хто помітить некоректне позначення Криму, і захоче виправити помилку.

— Чим більше інформації ви нам надасте, тим легше буде сформулювати претензію до компанії-виробника. Ми фіксуємо всі факти і звертаємося через наші посольства до центральних офісів компаній-виробників з проханням виправити неточності в навігаційних системах відповідно до норм міжнародного права і резолюції ГА ООН №68/262 від 27 березня 2014 року, що підтверджують територіальну цілісність України в межах міжнародно визнаних кордонів.

Як повідомляло QHA, редакція польського радіо Жешув (Polskie Radio Rzeszów) принесла свої вибачення і внесла правки у матеріали на веб-сторінці, де раніше розмістила карту України без Криму.

ФОТО: Фейсбук Міністерства закордонних справ України

QHA