КИЇВ (QHA) -

Громадяни України, які проживають на тимчасово окупованих територіях Автономної республіки Крим і Луганської та Донецької областей отримають право користуватися безвізовим режимом з ЄС на загальних підставах пза наявності біометричного паспорта громадянина України. Про це заявили у Департаменті консульської служби МЗС України.

— Громадяни України, які постійно проживають на територіях тимчасово окупованих АР Крим і ОРДЛО, як і інші громадяни України, мають право користуватися перевагами безвізового режиму з ЄС на загальних умовах, оформивши біометричний паспорт громадянина України та дотримуючись інших відповідних вимог для безвізових подорожей.

У МЗС наголосили, що безвіз забезпечить мобільність і ліквідує «лінію поділу» між Україною і ЄС.

Як повідомляло QHA, 6 квітня Європейський парламент підтримав надання безвізового режиму з ЄС для України. Посли країн Євросоюзу повинні проголосувати за рішення Європарламенту на засіданні 26 квітня. А остаточно Рада ЄС затвердить візову лібералізацію з Україною 11 травня. Таким чином безвізовий режим може набути чинності у червні 2017 року.

Дія безвізу поширюється на країни, які підписали Шенгенську угоду. Це 22 з 28 членів ЄС. Безвіз надає право поїздок в країни, які не є членами ЄС, але приєдналися до Шенгену: Ісландію, Ліхтенштейн, Норвегію та Швейцарію. Також безвізовий режим поширюється на країни ЄС, які не входять до Шенгенської зони, але зобов'язалися дотримуватися Шенгенського законодавства — Румунію, Болгарію та Хорватію.

Після набуття чинності безвізового режиму громадяни України зможуть перебувати в країнах Євросоюзу по 90 днів кожні півроку. Безвізовий режим поширюється на ділові та туристичні поїздки, поїздки з релігійною метою або для відвідування родичів. Однак він не дає права на роботу або навчання в країнах ЄС.

ФОТО: інтернет

QHA