КИЇВ (QHA) -

В Україні ще не набула чинності нова система штрафів за порушення правил дорожнього руху. Про це повідомили у прес-службі Міністерства внутрішніх справ (МВС) України.

У МВС зазначили, що з 1 січня 2018 року набули чинності нові обмеження швидкості руху в населених пунктах до 50 км/год, впроваджена відеофіксація порушень і зміна порядку видачі водійських прав.

— Звертаємо увагу, що зміна розміру штрафів неможлива без внесення відповідних змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення Верховною Радою України. Нова система штрафів ще не почала діяти, сказано у повідомленні.

МВС пропонує підвищити штрафи за перевищення швидкості більш, ніж на 50 км/год з 510 гривень до 3 400 гривень. За покидання місця ДТП накладається штраф у розмірі 3 400 гривень і можливість позбавлення права керування транспортним засобом терміном до шести місяців.

Крім цього, МВС пропонує у 20 разів збільшити розмір штрафу за керуванням автомобілем без відповідного права до 10 200 гривень, а за повторне порушення — 40 800 гривень.

Нагадаємо, засновник «Центру розвитку міста» Людмила Костенко заявила, що якщо людина один раз порушила правило дорожнього руху, створивши аварійну ситуацію на дорозі, то другого шансу у неї не буде, окільки водія позбавлять водійських прав. Вона зазначила, що можуть бути внесені зміни до закону «Про дорожній рух» щодо неможливості компенсації і виходу під заставу людини, яка вчинила смертельне ДТП.

QHA