БАХЧИСАРАЙ (QHA) -

Окупаційні правоохоронці стверджують, що обшуки у будинках, затримання і побиття кримських татар у Бахчисараї вранці 13 квітня були «плановими заходами» з «виявлення та затримання осіб, причетних до діяльності забороненої в Росії організації». Про це заявляє «МВС РФ по Криму».

— Співробітники МВС по республіці Крим у взаємодії з іншими правоохоронними відомствами на території Бахчисарайського району проводять планові заходи, спрямовані на виявлення та затримання осіб, причетних до діяльності забороненої в Росії організації.

Також у «відомстві» заявили, що силовики вилучали «екстремістську» літературу.

При цьому кримський адвокат Джеміль Темишев, присутній на ранкових обшуках, зафіксував, що саме вилучали силовики. Відеокоментар адвоката був опублікований на сторінці активіста Абу Хамзи у Facebook.

Він повідомив, що окупантам вдалося знайти лише одну книгу, яку вони приписали до
 «екстремістської» літератури. 

— Провели огляд, вилучили два телефони, системний блок, дві флеш-карти, одну книгу «Серед праведних». Склали протокол про адміністративне правопорушення, везуть до суду.

Як повідомляло раніше QHA, вранці 13 квітня у Бахчисараї (окупований Росією Крим) російські силовики увірвалися з обшуками в оселі двох кримських татар — Сейдамета Мустафаєва та Різи Муждабаєва. До обшуків крім ОМОНу були залучені представники Росгвардіі.

Пізніше російські силовики побили кийками кримських татар, які прийшли підтримати сусідів. За словами очевидців, були чутні постріли. Одна людина госпіталізована.

Пізніше стало відомо, що Сейдамет Мустафаєв після проведеного у нього вдома обшуку був затриманий. Ще п'ятьох — сина і батька Мустафу і Шевкету Абдураманова, Ескендера Меметова (сина політв'язня Ремзі Меметова), Ремзі Зудієва і Мідата Муждабу — також затримали і відвезли до місцевого відділення поліції. Над затриманими активістами сьогодні має відбутися суд.

ФОТО: інтернет

QHA