КИЇВ (QHA) -

Священний мусульманський місяць Рамадан у 2017 році почнеться ввечері 26 травня з заходом сонця. Пост триватиме з ранку 27 травня до вечора 25 червня. На наступний день, 26 червня, відзначається свято Ід аль Фітр (Ораза Байрам). Відзначимо, що єдиної дати початку Рамадана немає. Одні мусульманські країни визначають її за астрономічними обчисленнями, інші ж — за спостереженнями за Місяцем. Також враховується думка авторитетних мусульманських богословів. Тому дата початку Рамадана в різних країнах може трохи відрізнятися.

Пост (тур. Ураза, Ораза) — один із п'яти стовпів ісламу — у місяць Рамадан вважається обов'язковим. Він починається зі світанком (після ранкового азана) і закінчується після заходу сонця (після вечірнього азана). Протягом Рамадану в денний час правовірні мусульмани відмовляються від прийому їжі, пиття і куріння з метою спокутування свої гріхів. Сенсом поста є випробування волі заради торжества духу над бажаннями плоті, концентрація уваги на своєму внутрішньому світі з метою виявлення і знищення гріховних схильностей і каяття в скоєних гріхах, боротьба зі своєю гординею заради смирення з волею Творця.

 

Тривалість Рамадану становить 29 або 30 днів і залежить від місячного календаря.

Повна відмова від простих людських потреб навіть у найспекотніші та виснажливі дні дає мусульманам можливість продемонструвати силу своєї віри.

ФОТО: інтернет

QHA