МОСКВА (QHA) -

Російські правоохоронці вдень 4 січня у Москві під будівлею Міністерства юстиції РФ затримали 6 учасників пікету, які тримали плакати з написом «Де Ільдар Дадін?». Серед затриманих є дві жінки пенсійного віку. Про це повідомляє російський активіст Сергій Ожич через свою сторінку у Facebook.

Пізніше всіх затриманих відпустили без пояснень. Де знаходиться активіст Ільдар Дадін їм так і не повідомили.

При цьому колишній віце-прем'єр Росії Альфред Кох висловив побоювання, що наглядачі в колонії могли вбити Дадіна.

— Ми звертаємося до всіх політиків і громадських діячів, хто може задавати Путіну питання. Перш ніж почати з ним будь-які переговори, запитайте його: "Де Ільдар Дадін?". Ільдар Дадін є російським правозахисником, якого Путін посадив у в'язницю. Ми підозрюємо, що путінські тюремники його вбили і тепер приховують це, — заявив екс-чиновник РФ.

Нагадаємо, Ільдар Дадін, який визнаний міжнародною правозахисною організацією Amnesty International в'язнем совісті, у листопаді 2016 року поскаржився на тортури в колонії № 7 у Карелії, де він відбував термін ув'язнення. Російська Федеральна служба виконання покарань — ФСВП Міністерства юстиції Росії заперечувала факти, про які опозиціонер повідомив у листі, а пізніше оголосила про переведення Ільдара Дадіна в інше місце ув'язнення «з міркувань безпеки». На даний момент місцезнаходження активіста невідоме.

ФОТО: інтернет

QHA