МОСКВА (QHA) -

4 грудня в Москві кілька людей вийшли на мітинг на підтримку політув’язненого Кремля кримського правозахисника, фігуранта надуманої «ялтинської справи «Хізб ут-Тахрір» Еміра-Усеїна Куку. Про це повідомила активістка Віра Лаврешіна на своїй сторінці в Facebook.

— Емір-Усеїн Куку — це кримський правозахисник, якому загрожує до 25 років від окупаційної влади за його правозахисну діяльність. Жодних злочинів і нічого схожого на злочин він не вчиняв. І ми дуже раді, що Amnesty International організували глобальний флешмоб на підтримку Емір-Усеїна, — написала вона.

Учасники вийшли з плакатами, на яких написано: «Емір-Усеїн Куку правозахисник, а не терорист», «Свободу Емір-Усеїну Куку».

QHA повідомляло, що Ростовський окружний військовий суд, виїзне засідання якого пройшло 4 грудня у приміщенні підконтрольного Кремлю Кримського гарнізонного суду, залишив під вартою фігурантів надуманої «ялтинської справи «Хізб ут-Тахрір» до 27 травня 2017 року. Крім того, Емір-Усеїна Куку та інших затриманих етапують з Криму до Ростова (Російська Федерація).

Нагадаємо, прокурор зажадав продовження терміну утримання під вартою Емір-Усеїна Куку ще на 6 місяців. Тим часом адвокат підзахисного просив про запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, так як законних підстав тримати Емір-Усеїна Куку під вартою немає.

Емір-Усеїну Куку окупаційними силовиками пред'явлене звинувачення за статтею 278 КК РФ («Насильницьке захоплення влади або насильницьке утримання влади»).

11 лютого 2016 року в Криму почалася хвиля обшуків у будинках кримських мусульман з метою представити їх «терористами». Вісьмох з дванадцяти затриманих відпустили. Під вартою залишаються Емір-ї Куку, Вадим Сірук, Енвер Бекіров і Муслім Алієв. Всі вони були затримані за підозрою в участі в організації Хізб ут-Тахрір, яка в Росії вважається терористичною.

Рефат Алімов та Арсен Джеппаров були затримані силовиками 18 квітня 2016 року.

Так звана "справа Хізб ут-Тахрір" стала візитною карткою боротьби ФСБ з інакодумцями мусульманами в Криму. Називаючи свої репресивні операції боротьбою з тероризмом, силовики вриваються до будинків, проводять незаконні обшуки і затримання.

QHA