МОСКВА (QHA) -

20 грудня на Луб'янській площі у Москві пройшов мітинг проти Дня працівника органів державної безпеки Російської Федерації (РФ), раніше відомого як День чекіста. Фотографії з мітингу опублікувала користувач Facebook Ольгіцца Вишневецька на своїй сторінці.

Мітингувальники вийшли на Луб'янку з плакатами: «Пекло чекає на вас, панове чекісти», «Ви народилися, щоб усіх нас зробити пилом ФСБ» та іншими. Активісти також принесли кримськотатарський прапор.

QHA повідомляло, що 4 грудня у Москві кілька людей вийшли на мітинг на підтримку політв'язня Кремля, кримського правозахисника, фігуранта сфабрикованої «ялтинської справи «Хізб ут-Тахрір» Еміра-Усеіна Куку. Учасники вийшли з плакатами, на яких написано: «Емір-Усеін Куку правозахисник, а не терорист», «Свободу Емірові-Усеіну Куку».

Нагадаємо, 11 лютого 2016 року в Криму почалась хвиля обшуків у будинках кримських мусульман з метою представити їх «терористами». Вісьмох з дванадцяти затриманих відпустили. Під вартою залишаються Емір-Усеін Куку, Вадим Сірук, Енвер Бекіров та Муслім Алієв. Усі вони були затримані за підозрою в участі в організації Хізб ут-Тахрір, яка в Росії вважається терористичною.

Так звана "справа Хізб ут-Тахрір" стало візитівкою боротьби ФСБ з мусульманами-інакодумцями в Криму. Називаючи свої репресивні операції боротьбою з тероризмом, силовики вриваються до помешкань, проводять незаконні обшуки і затримання.

QHA