МОСКВА (QHA) -

Вчора в столиці Росії активісти правозахисних організацій і опозиційних сил вийшли на поодинокі акції протесту в зв'язку із вбивством окупантами у Криму ветерана національного руху Веджіє Кашка.

Активісти тримали в руках національний прапор кримських татар і плакати з написом: "Веджіє Кашка вбита окупантами Криму".

Акції пройшли в рамках "Стратегії-30" (ініціативи російської опозиції, яка 30-го числа кожного місяця протестує проти обмежень свободи зборів).

Учасники акції висловили протест проти затримання кримських татар на анексованому півострові.

— У Криму під час чергової облави була вбита Веджіє Кашка — легенда кримськотатарського мирного опору. Вона пережила безліч депортацій, більше чотирьох разів поверталася до Криму після того, як її висилали. Під час облави її фактично убили. У неї стався серцевий напад, і її не змогли довезти до лікарні. Ми співчуваємо кримськотатарському народу і впевнені, що злочинці, які замішані в обшуках, будуть покарані, включаючи і Путіна, — заявила одна з учасниць одиночних пікетів.

Російська активістка Віра Лавришина заявила, що історія Веджіє Кашка — це історія боротьби кримськотатарського народу за повернення на батьківщину.

— Її будинок довгі роки був місцем зустрічі активістів руху. І сама вона до останнього дня життя активно брала участь у національному русі. Але окупанти під час чергової облави погубили її. Не витримало серце Веджіє, — сказала вона.

Лавришина висловила співчуття кримськотатарському народу у зв'язку із загибеллю Веджіє Кашка.

— Ми поділяємо скорботу корінного народу Криму, а також висловлюємо гнів у зв'язку з подібними реаліями. Бандити, які окупували цю благодатну землю, вважають себе господарями там, куди їх не кликали, — зазначила вона.

Нагадаємо, 24 листопада кримські татари попрощалися з героїчною жінкою, ветераном кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка, яку поховали в селі Новокленове (Учь Козь), де вона жила останні роки.

Як повідомляло QHA, попрощатися з Кашка приїхали люди з усіх куточків анексованого Криму. У мусульманському обряді похорону (дженазе) брали участь близько п'яти тисяч жителів півострова.

Відзначимо, що 23 листопада, після обшуків і затримань, проведених у Криму співробітниками ФСБ, померла ветеран кримськотатарського національного руху Веджіє Кашка

QHA підготувало відео про життя і боротьбу Веджіє Кашка.

QHA