КИШИНІВ (QHA) -

Вчора, 17 вересня, у центрі Кишинева опозиційні позапарламентські партії «Дія і солідарність» і «Платформа Гідність і правда» організували акцію протесту проти змішаної системи виборів перед будівлею парламенту.

Повідомляється, що мітингувальники узгодили спільну резолюцію.

— Вимагаємо у парламенту терміново анулювати закон про зміну виборчої системи і повернутися до пропорційної системи. Вимагаємо демонополізувати ринок ЗМІ, зокрема громадський канал Телерадіо-Молдова з наданням ефірного часу для опозиціонерів, йдеться у резолюції.

Крім цього, учасники протесту вимагають введення санкцій проти лідера Демократичної партії Молдови Володимира Плахотнюка, президента країни Ігоря Додона та їхнього оточення.

Опісля учасники акції протесту вирушили до будівлі Teleradio-Moldova, яка була повністю оточена поліцією. Протестувальники планують залишатися там, аж поки їх не пустять у прямий ефір.

Нагадаємо, в липні цього року молдавський парламент схвалив у другому читанні законопроект про перехід до змішаної системи виборів. У той же день закон підписав президент Ігор Додон. Ухвалення закону супроводжувалося акціями протесту всередині країни і викликало негативну реакцію за кордоном.

Європейська народна партія зажадала від Єврокомісії призупинити фінансування Молдови та переглянути Угоду про асоціацію країни з ЄС.

Джерело: Newsmaker.md

QHA