КИЇВ (QHA) -

У Моніторинговій місії ООН з прав людини в Україні вимагають перевести ув'язнених з окупованого Криму на територію материкової України. Про це на брифінгу в Києві 15 березня заявила голова місії Фіона Фрейзер, передає кореспондент QHA.

— Влада в Криму проводить тортури, жорстоко поводиться відносно до ув'язнених, щоб вибити потрібні їм свідчення, переводить ув'язнених на територію РФ, де ми задокументували відмову в медичній допомозі і, принаймні, одну смерть затриманого, та переслідує адвокатів за їх професійну діяльність, — сказала Фрейзер.

Також вона акцентувала увагу на тому, що за три роки окупації півострова Російською Федерацією ув’язнені, які були засуджені відповідно до українського законодавства, досі відбувають термін свого покарання в Криму.

— Ми вимагаємо перевести тих в'язнів, які хочуть, з Криму на територію материка, і закликаємо обмудсменів України і РФ продовжувати співпрацю в цьому напрямі, — повідомила Фрейзер.

Як повідомляло раніше QHA, у доповіді Моніторингової місії ООН, яка охоплює період з 16 листопада 2016 року по 15 лютого 2017 року, задокументовані 130 жертв серед цивільного населення на Сході України.

ФОТО: інтернет

QHA