МІНСЬК (QHA) -

В офіційний День незалежності Білорусі 3 липня у Мінську відбулася акція, учасники якої протестували, зокрема, проти спільних з Росією військових навчань, запланованих на вересень, повідомляє «БелТА».

Акцію «За мирне Білорусь» провели у Мінську близько 200 місцевих жителів.

Її організатором став лідер опозиційного руху Микола Статкевич. Його однодумці спочатку зібралися на Жовтневій площі, а звідти пішли на площу Незалежності. Сам мітинг відбувся біля Червоного костелу. Після нього Статкевич запропонував присутнім розійтися.

Активісти говорили про незгоду з внутрішньою політикою президента Олександра Лукашенка, їхні вимоги зводилися до заборони проведення навчань «Захід-2017», намічених на осінь цього року. «Пацифісти» заявили, що їхня країна — не майданчик для маневрів військової техніки агресивного сусіда.

Нагадаємо, в рамках білорусько-російських військових навчань планується перекидання до Білорусі більше 4 тисяч вагонів з озброєнням і солдатами. Українська сторона висловила стурбованість у зв'язку із цими навчаннями. У відповідь Мінськ запропонував Києву надіслати своїх спостерігачів.

ФОТО: інтернет

QHA