МІНСЬК (QHA) -

У Мінську (Білорусь) 26 лютого у день четвертої річниці анексії Криму показали фільм українського режисера, засудженого в Росії до 20 років ув'язнення, Олега Сенцова.

Зустріч із демонстрацією фільму організував білоруський ПЕН-центр спільно з культурним центром «Корпус» та ініціативою «РосУзнік».

Відвідувачам на зустрічі показали фільм Сенцова «Гомер», заради зйомок якого режисер продав автомобіль та комп'ютерний клуб.

— Це перша і остання поки що повноцінна готова стрічка. Сьогодні, на жаль, ми знайомимося із втраченим автором. Його фільм — послання усьому людству, — зазначив під час зустрічі журналіст і культурний аналітик Максим Жбанков.

Окрім цього, організатори підготували листівки, щоб кожен бажаючий зміг написати листа Олегу Сенцову.

QHA повідомляло, що в Брюсселі (Бельгія) на фестивалі українського кіно «Ukraine on Film. Bridges: East of West» відбувся показ фільму режисера Аскольда Курова «Процес: Російська держава проти Олега Сенцова». Показ відбувся в останній день 3-го фестивалю українського кіно.

Нагадаємо, що у серпні 2015 року суд в РФ визнав Олега Сенцова і Олександра Кольченка винними у нібито створенні в Криму «терористичної організації», скоєнні двох терактів і підготовці ще одного, а також у спробі придбання вибухових пристроїв і незаконному зберіганні зброї.

Сенцов був засуджений до 20 років колонії, Кольченко — до 10 років позбавлення волі.

Джерело: УНН

QHA