СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Медіапроект ZeyTune Production зробив свій перший випуск кримськотатарського мобільного додатку-вікторини Imtian («Іспит»).

Розробник програми — Емін Юнусов, проект-менеджер — Емір Керімов.

Керімов повідомив кореспонденту QHA, що інтелектуальна вікторина Imtian містить близько 800 питань з 8 тем: Іслам, література, традиції, топоніміка, історія, мова, музика і кухня. На кожне питання є чотири варіанти відповіді, деякі з них супроводжуються ілюстраціями.

— Додаток для тих, хто хоче познайомитися з кримськотатарською культурою, — зазначив він.

Проект-менеджер також зазначив, що програма створена за прикладом гри «Ліга лікарів».

— Ідея прийшла більше року тому на прикладі додатка «Ліга лікарів». Це програма-вікторина. Там є можливість відповідати на питання, причому змагаючись один з одним, чого у нас немає. Я зрозумів, граючи в цю гру, що таким чином можна багато чому навчитися. І вирішив, що було б непогано створити подібного роду додаток, — сказав він.

Додаток зараз доступний для операційної системи iOS.

— Ми почали писати код спочатку на iOS, потім плануємо на Android. І також плануємо запустити функцію онлайн-ігри.

Керімов додав, що додаток буде безкоштовним.

— Ми його не хочемо монетизувати. Ми можемо ввести функцію «Якщо ви хочете підтримати додаток, ви можете відправити певну суму». Але це максимум, — підкреслив він.

Нагадаємо, на допомогу дітям, що вивчають кримськотатарську мову, програміст Едем Асанов розробив спеціальний мобільний додаток, який представляє з себе словник, що складається з набору базових слів.

QHA