МАРІУПОЛЬ (QHA) -

Система відстежує обстановку в повітрі, на воді і на землі, одночасно визначаючи поведінку близько двохсот цілей. Про це повідомив президент України Петро Порошенко.

— Ми працюємо над створенням комплексної системи охорони морських кордонів нашої держави та її морської економічної зони. Прикладом того, як ми просуваємося у вирішенні цього завдання, є оновлений пост технічного спостереження «Маріуполь». Він оснащений новітньою системою раннього виявлення, попередження та ідентифікації цілей, — написав президент.

Розроблена спільно з корпорацією Aeros (США) і виготовлена ​​на одному із підприємств державного концерну «Укроборонпром» система унікальна тим, що одночасно відстежує цілі в повітрі, на воді та на землі.

— Тепер звідси на відстані до 50 км у кожну сторону наші військові можуть точно контролювати безпеку українських кордонів, — повідомив глава держави в Facebook.

Надалі планується виробництво і установка ще п'яти таких комплексів, які будуть інтегровані в єдину державну інформаційну систему виявлення і аналізу надводної та повітряної обстановки в акваторії Чорного і Азовського морів, басейнах Дніпра і Дунаю.

ФОТО: інтернет

QHA