МАРІУПОЛЬ (QHA) -

У Маріуполі День українського добровольця відзначили після заходу сонця. У Міському саду біля пам'ятного знака Воїнам, які віддали життя за Україну, зібрався мітинг-реквієм. Його організаторами виступили активісти і представники "Національного корпусу". Серед учасників були і службовці батальйону "Азов", і військові капелани, і сім'ї загиблих. Усього в міському парку зібралося близько ста осіб. Міська адміністрація нове для України свято проігнорувала.

Перші хвилини мітингу присутні провели у непроглядній темряві — ліхтарі ще не увімкнули, а смолоскипи гасив дощ. Почався мітинг-реквієм з хвилини мовчання і гімну України. Далі слово взяв один з організаторів Антон Требухів. Він подякував присутнім і нагородив добровольців народними медалями за захист Маріуполя.

— Це наша спільна перемога, і ми будемо стояти за рідну землю до кінця, — зазначив Антон.

Але цьогоріч вся організація лягла на плечі активістів та колишніх військових, які самі збирали кошти на медалі для тих, хто воював у Широкіно та інших селищах під Маріуполем. Після зворушливих віршів мітинг був завершений через погодні умови.

Минулий День українського добровольця став першим для Маріуполя і для країни. Тоді прифронтове місто відзначило його концертом народної творчості з привітаннями перших осіб — мера і його заступників.

QHA