МАРІУПОЛЬ (QHA) -

У рамках проекту «Схід і Захід разом» у художньому музеї Куїнджі відкрилася персональна виставка робіт художниці Вікторії Ковальчук. Перед 29-годинною поїздкою вона написала на своїй сторінці: «Дуже чекаю зустрічі з маріупольцями. Хочу, по-перше, підняти людям настрій, розважити-відволікти своїми розповідями і картинками, так як багато є що розповісти, поділитися, поприколюватися». Вікторія — член Національної спілки художників України, ілюстратор і дизайнер, а також пробує себе в ролі письменниці.

Разом із 25 малюнками Вікторія привезла проілюстрований її роботами буквар і збірник казок, а також поетичні збірки. А на запитання кореспондента QHA, з яким настроєм художниця приїхала до Маріуполя і що побачила, вона відповіла:

— Ця поїздка стала для мене знаковою. Про Маріуполь серед львів'ян ходять різні чутки, але приїхавши сюди, я не бачу їх підтвердження. Всупереч війні тут все прекрасно, прекрасне саме місто і його люди. Наше життя занадто коротке, навіщо його витрачати на війну і ненависть?

Під час відкриття виставки Вікторія продемонструвала сторінки з ілюстрованої нею книги «Український стрий», де були зображені характерні для Приазов'я костюми і предмети з оригінальним орнаментом. Після цього художниця зустрілася зі студентами та подарувала їм кілька своїх робіт. А потім вона виступила в ролі доброї феї, яка розповідає дітям казки. Маріупольські активісти запустили проект «Читаємо разом», формат якого передбачає читання для дитячої аудиторії. У них і взяла участь Вікторія, прочитавши діткам казки та історії власного твору, а також показавши свої малюнки та алфавіт з ілюстраціями.

— Завдяки таким літературним зустрічам з найменших років можна прищепити дитині любов не тільки до читання, а й до рідного слова. Для мене не складно говорити російською, якщо вам так зручніше, я зовсім не проти. Мені здається, що всі мови важливі та потрібні, але про своє рідне варто пам'ятати завжди. А в цьому допомагає читання, особливо, якщо це книга з оригінальними зображеннями, які так люблять діти. Наші діти все схожі, і неважливо, з якої вони області...

QHA