МАРІУПОЛЬ (QHA) -

До 8 березня маріупольські активістки організували незвичайний марш. На головній площі міста дівчата зібралися з плакатами «Зате не п'є», «Б'є, значить сяде», «Зате він обіцяв айфон» і розмальованими «під побої» обличчями. Під очима учасниць акції були синці та садна, деякі з допомогою макіяжу вміло імітували засохлу кров і здерті коліна. У такому вигляді дівчата пройшли через весь центр Маріуполя. Перехожі отримували коментарі від учасниць і листівки, які пояснювали всю суть дивного флешмобу.

Своєрідна акція мала на меті привернути увагу до проблем гендерного насильства у сім'ї і ставлення до нього у суспільстві. Одна з учасниць маршу розповіла, чому взяла у ньому участь:

— Я не раз стикалася у своєму житті з темою побутового насильства, коли чоловік бив жінку. Так було заведено в моїй родині і в сім'ях багатьох моїх знайомих. Але мені вдалося уникнути цього, хоча я не з чуток знаю, що означає насильство. У нашій країні недосконала юридична база, а до того ж є традиція про все мовчати. Пора це міняти.

Реакція перехожих на марш була неоднозначною. Хтось вважав його простим жартом, а когось щиро турбував стан і здоров'я дівчат. На запитання городян учасниці відповідали у жартівливій формі, але це не змінювало глибини проблеми та її серйозності. Свято весни і краси спершу зародився, як день боротьби жінок за свої права. І у Маріуполі феміністичний рух набирає все більших обертів. Учасниці флешмобу пообіцяли не зупинятися на одному заході і продовжувати боротися за рівні права незалежно від статевої приналежності.

QHA