МАРІУПОЛЬ (QHA) -

Маріупольцям презентували книгу, в якій зібрані історії переселенців з Криму і Донбасу. Це 16 історій, портретних нарисів про сильних українців, які зуміли домогтися успіху у складних життєвих обставинах. Причому ці історії переселенців писали теж змушені змінити своє місце проживання люди — такі ж переселенці. Одна з них  журналістка і письменниця Інна Юр'єва, яка переїхала з Донецька 2014 року.

 Мій герой у всіх сенсах це пастор Сергій Косяк, донеччанин, розповідає письменниця, він був військовим капеланом і під час евакуації жителів Горлівки і Дебальцевого врятував сотні життів. Зараз герой книги живе у Мар'їнці та відновлює своє мирне життя там, допомагаючи місцевим повернутися до життя.

Також в книзі є історія сильної кримчанки Леране Хайбуллаєва — підприємця та успішного менеджера. Два роки тому вона все ще намагалася продовжувати свою волонтерську діяльність у Криму, збирати гроші на допомогу військовим. Але тепер Леране переїхала на материкову частину України і відкрила свою чебуречну у Києві.

Героїня книги просто і доступно говорить про ситуацію в Криму:

Періодично я залишаю свою батьківщину, але не тому, що Крим поганий, просто там я не можу зараз жити і давати все хороше для своєї сім'ї. «Русский» Крим це неправильно.

Леране вірить, що скоро зможе повернутися до Криму разом зі своєю сім'єю. А поки у неї немає часу розслаблятися і опускати руки, потрібно продовжувати жити і працювати заради майбутнього.

Разом зі співавторами на презентації книги були присутні представники благодійних фондів та громадських організацій Маріуполя, які надають допомогу переселенцям. Це і юридичний супровід, і бухгалтерська допомога, і видача грантів на відновлення і запуск власного бізнесу.

Збірник успішних історій випущений під егідою Інституту демократії Пилипа Орлика. Світлана Єременко — автор ідеї, виконавчий директор Інституту, розповіла, що зараз готуються нові видання книги іноземними мовами для поширення за кордоном. Своєю збіркою автори хочуть надихнути всіх українців не опускати руки, а домагатися покращення свого життя вже зараз.

QHA