КИЇВ (QHA) -

У неділю, 19 лютого, у Маріїнському парку навпроти Будинку офіцерів відбулося відкриття пам'ятника героям Революції Гідності, які загинули на цьому місці 18 лютого 2014 року.

Як розповів представник Народного Руху України — ініціатор встановлення пам'ятника, до недавнього часу було невідомо, хто саме загинув під час зіткнень 18 лютого у Маріїнському парку, тому там було встановлено всього лише меморіальний знак, але тепер з'явилися дані про конкретних людей, що стали жертвами режиму Януковича.

— У минулому році тут було встановлено камінь пам'яті. Ще не було визначено, скільки осіб тут загинуло і скільки взагалі брали участь у подіях, які відбувалися на цьому місці. Але незабаром з'ясувалося, що тут, щонайбільше у тридцяти метрах звідси, загинуло п'ять осіб. Тому ми встановили їм пам'ятник. Хотілося б, щоб цей пам'ятник нагадував людям, що ще не завершилася боротьба України проти того свавілля, яке зараз є.

У Маріїнському парку навпроти Будинку офіцерів 18 лютого 2014 року загинули Сергій Дідич, Ігор Сердюк, Володимир Кіщук, Олександр Плеханов і Сергій Шаповал.

Після відкриття пам'ятника його освятили, провівши панахиду за українськими героями.

Кореспонденту QHA вдалося поспілкуватися з учасником подій 18 лютого Василем, який на власні очі бачив, як загинули активісти.

— Сергій Дідич загинув майже у мене на очах. Ми разом йшли в атаку, а потім нас «Беркут» так затиснув, що ми втратили один одного. А потім я упізнав його тіло у Будинку офіцерів, де я опинився, бо теж був без свідомості.

Нагадаємо, під час зіткнень 18-21 лютого 2014 року в Києві від рук режиму Януковича загинуло більше ста учасників Революції Гідності.

QHA