КИЇВ (QHA) -

В Єдиному реєстрі судових рішень України є шість вироків за пости у російській соціальній мережі ВКонтакте. Про це повідомив заступник міністра інформаційної політики Дмитро Золотухін на круглому столі в Києві 24 квітня.

— У цих справах дійсно є склад злочину. У цих постах дійсно є заклики до повалення конституційного ладу України. Всі ці рішення пов'язані між собою декількома аспектами. Серед них — визнання підсудним своєї провини, — зазначив Золотухін, передає кореспондент QHA.

Заступник міністра інформаційної політики пропонує залучити представників громадськості до врегулювання сфери контролю інформації в соціальних мережах, зокрема — Кримінального кодексу України.

— Потрібно створити механізми, за допомогою яких правоохоронні органи зможуть виконувати чинні закони в Україні, — зазначив він.

Варто відзначити, що в Росії засудження за пости в соцмережах є звичайною практикою. Згідно зі статистичними даними російської правозахисної організації «Агора», у 2012-2015 роках у РФ зафіксовано тренд щодо посилення переслідування за висловлювання. Так, притягнення користувачів соцмереж до кримінальної відповідальності майже втричі зросло в 2012 році, у порівнянні з попереднім, — 103 випадки. У 2013 році було 223 випадки, у 2014-му — 132, а в 2015-му — 203.

Після анексії Криму під виглядом «боротьби з екстремізмом» окупанти неодноразово засуджували кримчан за пости в соцмережах, у тому числі і за перепис, причому навіть опубліковані кілька років тому. Крім того, пости в соцмережах стали одним із аргументів при незаконних затриманнях і осуд кримських татар, яких звинувачують в участі в організації Хізб ут-Тахрір, визнаної в Росії терористичною.

ФОТО: інтернет

QHA