ЛЬВІВ (QHA) -

Сьогодні, 29 січня завершується Міжнародний кримський марафон, до якого долучився і Львів. Протягом тижня активісти на одній із центральних площ міста збирали кошти на підтримку пікетувальників, яких російська влада незаконно оштрафувала. 

Головна мета акції — допомогти людям сплатити гігантські суми штрафів, а також висловити їм свою підтримку, адже кожен, хто кладе благодійну пожертву до скриньки, може зробити фото на пам`ять і у такий спосіб сказати світові, що "Кримські татари не екстремісти".

— По всьому світу зараз люди підтримують кримських активістів, символічна сума у 10 рублів чи 5 гривень дозволяє всім народом збирати на погашення драконських штрафів у кілька десятків тисяч рублів, які окупаційна влада щодня виписує нашим активістам, — зазначив кримський активіст-переселенець Алі.

За дні Кримського марафону у Львові долучились тисячі небайдужих містян: хтось кидає у скриньку 5 гривень, а хтось 50, усі пожертви є добровільними:

— Побачила хлопців та палатку, і вирішила зупинитися й почитати, хто й чому стоїть. Допомагаю без вагань, бо знаю, що інакше ніколи не бути сильній незалежній Україні. Кримські татари навіть в умовах жорсткої окупації знаходять способи висловлювати свою думку, і якщо мій маленький внесок їм у цьому допоможе, я дуже щаслива,  сказала у коментарі львів'янка Тетяна.

Також оргнанізатори марафону акцентують увагу на тому, що тероризм, який так хоче приписати російська влада кримцям, прийшов на півострів разом із незаконною владою.

QHA