ЛЬВІВ (QHA) -

Сьогодні, 12 лютого, у центрі Львова відбулося відкриття пам’ятника Тарасу Шевченку у міні-макеті для незрячих.

Авторами макету стали скульптори Суховські — Володимир і Андрій. Форму макету виливали на скульптурній фабриці. На макеті встановлена інформативна табличка з текстом шрифтом Брайля.

— Я щаслива побачити цей пам’ятник, адже його поставили вже після того, як я втратила зір. Мені розповідали як він виглядає, але це уявлення про пам’ятник Тарасу Шевченку було дуже приблизним. А сьогодні я для себе з’ясувала, що воно було абсолютно спотвореним. І от, нарешті, я маю можливість його подивитися. Мені дуже сподобалося. Я зрозуміла, що Тарас Шевченко тут зображений в не дуже молодому віці. Це все абсолютно добре простежується на дотик. Виконано геніально. Я дуже дякую за те, що наш Львів це перше місто, яке почало робити такі речі", сказала під час урочистого відкриття виконавча директорка Львівського обласного осередку ГО «Українська спілка інвалідів УСІ» Оксана Потимко.

Додамо, що Кобзар у мініатюрі це вже третій міні-макет у Львові, який виготовили для людей з важкими порушеннями зору. Першою у міні-макеті для незрячих було відтворену львівську Ратушу, а минулого року тактильна копію з'явилася і у Собору св. Юра. 

QHA