ЛЬВІВ (QHA) -

Сьогодні, 12 лютого, на Янівському кладовищі у Львові вшанували пам'ять відомої громадської та політичної діячки, учасниці Української військової організації Ольги Басараб.

Громадськість та представники влади спільно поклали квіти до могили видатної українки, запалили свічки, а опісля провели громадське віче.

— Світла постать Ольги Басараб завжди стоятиме серед героїв і героїнь у пантеоні історичної пам’яті українського народу. Від неї ми вчимося любити свій народ і свою Батьківщину. Ми черпаємо силу духу і прагнення до кращого життя. Вона загинула молодою жінкою, заради мрії жити у вільній країні. Сьогодні вона надихає новітніх героїв України, які зі зброєю у руках захищають нашу Батьківщину, і серед цих героїв чимало жінок, — зазначила присутня на заході заступник голови Львівської ОДА Маріанна Вільшинська. 

Також до могили видатної українки завітало чимало молоді, яка, попри свій юний вік, добре знає, ким була Басараб:

— Треба знати та не забувати історію свого рідного народу, тим більше коли це така потужна жіноча постать, як Ольга Басараб. Про таку силу характеру та активну громадянську позицію можна фільми знімати,  сказала у коментарі школярка Оля. 

Довідка: Ольга Басараб — українська громадська і політична діячка, організувала першу жіночу чоту у складі легіону Українських січових стрільців, після Першої світової війни була на дипломатичній службі, провадила доброчинну і просвітницьку діяльність у «Комітеті допомоги раненим і полоненим» у Відні, а також у «Комітеті допомоги цивільному населенню». Після ліквідації дипломатичних представництв Української народної республіки переїхала до Львова, де стала членом Головної управи філії Союзу українок у Львові, активно співпрацювала з Українською військовою організацією, була зв’язковою полковника Євгена Коновальця. 

QHA