ЛЬВІВ (QHA) -

У неділю, 18 березня, у день виборів президента Російської Федерації, у Львові відбулися масові мітинги проти виборів у анексованому Криму. Найбільше людей зібралось на площі біля пам’ятника Тарасу Шевченку, аби у рамках громадського віче «Ні «виборам» в Криму!» висловити свою позицію.

До присутніх звернувся український військовий, морський офіцер, капітан ІІ рангу запасу військово-морських сил Збройних Сил України, заступник голови Спілки офіцерів України в Севастополі, громадський діяч та актор Тимур Баротов.

— Сьогодні в Криму чиниться черговий злочин Кремля. І ми всі є його свідками. Злочин, наслідком якого стане міжнародний суд та міжнародний трибунал. Те, що ми сьогодні зібралися тут, на ще один крок наближає нас до перемоги.

Також на заході був присутній екс-політв`язнь Кремля Андрій Яценко, який наголосив на тому, що необхідно щодня пам`ятати про небезпеку гібридної війни.

— Події в Криму пов’язані з моєю особистою історією. Коли Росія окупувала Крим, прямо з номеру готелю мене забрали спецслужби окупанта лише за те, що я був активістом Майдану. Я був першим українським політв’язнем. Рік катувань, карцерів, камери-одиночки, камери із психічнохворими людьми, — але сьогодні я з вами. Чим швидше ми зрозуміємо, що потрібно діяти раціонально, тим швидше ми врятуємо себе. Ми мусимо розуміти, що гібридна війна — це не лише військові дії, це інформаційна війна. Наше з вами завдання — донести до міжнародної спільноти правду. Україна про Крим не забула. Це наша невід’ємна частина, — зазначив він.

На захід завітало також чимало молоді, яка попри негоду у недільний час прийшла, аби висловити свою активну громадянську позицію.

— Якщо ми самі не будемо нагадувати агресору, що ми існуємо і що ми проти, то ми не маємо права тоді вимагати у Європи чи США підтримки чи активних дій. Навіть такими акціями у містах ми підтримуємо свій національний дух та тих свідомих українців та кримських татар, які залишилися на території Криму й борються з окупантом впритул, — переконана львів`янка Наталя.

Додамо, що напередодні виборів у РФ українська влада заборонила голосувати всім росіянам, що проживають в Україні, що спричинило заворушення у містах, де знаходяться дипломатичні будівлі країни-агресора.

QHA