ЛЬВІВ (QHA) -

Сьогодні, 15 грудня, у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла у Львові відбулося офіційне відкриття фресок склепіння вівтарної частини. У планах повністю завершити реставрацію стелі храму протягом наступних п`яти років. 

— Три роки реставратори присвятили відновленню фресок храму. На це було витрачено понад шість мільйонів гривень. Реставратори дуже добре справилися зі своїм завданням – адже вони не стали новими авторами фресок, а по-справжньому реставрували їх, не домальовуючи, а відновлюючи твори давнини. Ми сподіваємося, що нам вдасться знайти кошти, щоб повністю завершити реставрацію склепіння храму. Плануємо, що це станеться до 2022 року, – розповів настоятель храму отець Степан Сус. 

Участь у церемонії відкриття брали представники української та польської влади, реставратори, військові та прихожани. Для того, аби відвідувачі могли краще роздивитись розпис, у храмі встановили спеціальні збільшувальні дзеркала. 

Авторами унікальних розписів на куполі (входять до спадщини ЮНЕСКО) є Франциск та Севастіан Екштайни. Тут майстерно зображено представлення апостола Павла народам, тогочасну карту світу, різні народності та тварини. 

Фінансову частину питання розділили між собою парафія, меценати та міністерства культури і народної спадщини Польщі та Малопольського воєводства.  Реставрацію виконувала міжнародна команда спеціалістів з Академії мистецтв Кракова та Львова. 

Додамо, що Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла, відомий у Львові як костел Єзуїтів, збудований у стилі раннього бароко на початку XVII ст. Він є взірцем римської святині Іль-Джезу (Il Gesù) та вважається однією з найбільш культових споруд Львова.

QHA