ЛЬВІВ (QHA) -

Сьогодні, 26 листопада, у день 28-річчя Олександра Кольченка у Львові відбулася акція на його підтримку. І хоч нині він перебуває у в`язниці під Челябінськом, проте знає, що в його рідній Україні про нього не забули.

У рамках заходу активісти підписували листівки із побажаннями імениннику та інформували перехожих про страшну статистику політв`язнів, яку через агресивні дії Кремля неможливо точно підрахувати: за різними даними статус політв'язня у нашій країні має від 45 до 60 громадян. 

На акцію завітали кримські знайомі Сашка, які після анексії півострова переїхали до Львова.

— Дізнався про акцію буквально сьогодні та відразу ж вирішив прийти та підтримати свого земляка та знайомого, бажаю Олександру якнайшвидше опинитись на волі, — розповів переселенець Олексій.  

Організаторка акції Ірина Юзик каже, що такі акції є необхідними й допомагають людям у ізоляції не втратити зв`язок із реальністю.

— Ми зібрались, щоб передати Сашкові свої добрі побажання, а також україномовні книги, адже він там зовсім один. Звісно, жодних сучасних українських книг про Майдан чи Революцію ФСБ не пропустить, але є  вічна українська класика та світова класика українською мовою, яку ми й передамо до Копейська.

Прийшов підтримати Кольченка також його близький друг та активіст Сергій Марко:

— Зараз ситуація зі справою Сашка дуже важка. Тому якби сьогодні по всіх містах України люди вийшли на підтримку Кольченка, я думаю, це змусило б нашу владу швидше реагувати на ситуацію і не відмовчуватися. 

Нагадаємо, Олександр Кольченко – громадський активіст природоохоронних та профспілкових організацій, учасник проукраїнських протестів у Криму навесні 2014 року. 16 травня 2014 року у Сімферополі його заарештувала ФСБ Росії за звинуваченням у підпалі офісів «Єдиної Росії» та «Російської общини Криму» та підготовці вибуху біля меморіалу Вічного вогню. Того ж місяця його вивезли до Росії у Ростов-на Дону. На судових засіданнях Кольченко був разом із режисером Олегом Сенцовим, вони проходили за однією справою та з однаковим звинуваченням – тероризм. Обоє не пішли на співпрацю зі слідством.

QHA