ЛЬВІВ (QHA) -

Сьогодні, 1 грудня, з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом у Львові на площі Ринок відбулася соціальна акція на підтримку людей з цим діагнозом, а також з метою інформування населення про ризики, з якими стикається кожен із нас.

Організаторами події стали активісти Львівського обласного учнівського самоврядування. Саме їм належить ідея в оригінальний спосіб відзначити сьогоднішій день:

— Ми проводимо цей захід, щоб поінформувати про те, що така хвороба існує, застерегти молодь від помилок. Щороку роздають презервативи у цей день, різноманітні буклети... Але цього мало, ми вирішили піти далі та організувати щось більше, ніж просто акція заради акції, — розповіла президент Львівського обласного учнівського самоврядування Карина Рудницька.

Активісти принесли з собою велике біле полотно, складене у вигляді стрічки, що є символом боротьби зі СНІДом, на якій кожен охочий міг залишити свій відбиток долоні, попередньо зануривши її у банку з символічною червоною фарбою.

Організатори розповідають, що по завершенні акції мають намір зберегти полотно з відбитками долонь та передати його у клініки, де перебувають ВІЛ-інфіковані люди, аби ті бачили, що їх не цураються та підтримують. 

— Знала, який сьогодні день, і коли йшла повз Ратушу і побачила стрічку — відразу зрозуміла, з якої нагоди тут усе відбувається. Підійшла і залишила свій слід руки, бо вважаю, що про гострі соціальні проблеми треба говорити і намагатися їх уникнути, а не розводити руками, коли вже пізно, сказала учасниця акції львів`янка Оля. 

Нагадаємо, всього з 1987 року в Україні офіційно зареєстровано 287 970 нових випадків ВІЛ-інфекції, від СНІДу в Україні померло 39 887 осіб. Найбільш ураженими ВІЛ-інфекцією регіонами є Дніпропетровська, Донецька, Київська, Миколаївська та Одеська області, а також місто Київ.

QHA