ЛЬВІВ (QHA) -

У неділю, 26 березня, у центрі Львова студенти місцевих вузів і активісти організації «Автономний опір» провели акцію протесту проти репресій щодо учасників мирних зібрань у Білорусі.

Мітинг почався з виконання державного гімну України, після чого перед присутніми виступили організатори акції:

— Ми зібралися тут сьогодні, щоб підтримати тих хлопців, громадян, які вже кілька разів виходять на мітинги проти так званого «податку на дармоїдство» і опиняються у СІЗО, РВВС, відділеннях міліції. Ви уявляєте рівень несвободи вираження своїх переконань, коли за це люди потрапляють під суд?

В руках у протестувальників були плакати зі словами підтримки білоруських активістів, з гаслами «Живе Білорусь» і подібними.

— Білорусь — єдина країна в Європі, в якій ще дозволена смертна кара, крім того, всією світовою спільнотою визнано, що в країні авторитарний режим. За такі порушення прав людини кілька років тому Радою Європи щодо багатьох посадових осіб були введені санкції, в тому числі і щодо президента Лукашенка. Зараз ситуація з правами людини в країні не покращилася, однак санкції з чиновників зняли, хоча Білорусь не ратифікувала жодного документа з прав людини, — кажуть активісти.

— Зараз подібні акції проходять у кількох містах України, і ми сподіваємося, що їх буде все більше. Адже громадяни Білорусі надавали нам підтримку під час Революції Гідності, і ми вважаємо, що наш обов'язок — бути разом із білорусами в ці важкі часи. Крім того, активісти нашої організації «Автономний опір» готові приймати біженців із Білорусі, — додали організатори акції.

ФОТО: Ескендер Ганієв

QHA