ЛЬВІВ (QHA) -

У вівторок, 21 березня у Львові, у приміщенні Львівського прес-клубу відбулася демонстрація результатів дослідження демократичного розвитку областей України, а також загальнонаціональний рейтинг розвитку демократії.

Дослідження проводили протягом декількох місяців — з листопада 2016 року по січень 2017 року у 24 областях України, крім тимчасово окупованої автономної республіки Крим, а також деяких районів Донецької та Луганської областей.

В рамках дослідження аналітики провели обробку даних у таких сферах, як права людини, правосуддя, політична активність і подібні індикатори демократичного розвитку областей.

— За підсумками 2016 року в першу п'ятірку увійшли Івано-Франківська, Тернопільська, Хмельницька, Сумська та Львівська області, відповідно. Саме Львівська область посіла п'яту позицію з рейтингом 3,21 бали з 5 можливих. Це бал вище середнього. За міжнародними стандартами такі дані відповідають демократії, що розвивається, розповів Олександр Неберикут, аналітик громадської мережі «ОПОРА».

Позитивні результати дослідження, однак, не свідчать про високий рівень розвитку демократії в країні. Навіть регіонам-лідерам загальнодержавного дослідження далеко до рівня країн з ліберальною демократією. Але ці дані стали індикатором того, в яких сферах демократії треба проводити реформи для підвищення загального рівня народовладдя в країні, і в регіонах зокрема.

Ми не можемо говорити, яку динаміку нестиме індекс розвитку демократії в країні, оскільки подібна аналітика загалом по країні проводилася вперше, зазначив Неберикут.

Проте аналітик додав, що вже найближчим часом планується провести повторний аналіз, за результатами якого можна буде робити висновки щодо прогресу або ж деградації інститутів демократії.

 

QHA