ЛЬВІВ (QHA) -

20 березня у Львові у приміщенні Національного меморіального комплексу "Тюрма на Лонського" пройшла презентація архівів підпільного руху ОУН, виявлених на Львівщині та Тернопільщині в останні півроку. Останньою знахідкою виявився залізний бідон з різним вмістом, серед якого були агітаційні листівки, документи, протоколи засідань, а також трофейні документи

— Це дуже важлива знахідка для нашого історичного центру, адже кожен документ на вагу золота і має дуже велику історичну цінність, я думаю, після обробки всіх цих документів по кожному з них можна буде написати якщо не книгу, то наукову статтю, — зазначив директор музею Руслан Забілий.

— Останню свою знахідку ми виявили близько двох тижнів тому, багато документів не вціліли, оскільки пролежали закопаними в землю понад 60 років. Ми більш ніж упевнені, що то не остання така знахідка, по всій західній частині України закопані більше сотні таких об'єктів історії. Багато документів не підлягають реставрації, але з тих, що ми знайшли, ми відреставруємо 90%, — розповів Андрій Усач.

Після реставрації документи планують передати до архіву центру досліджень визвольного руху. Там вони будуть доступні дослідникам, у тому числі, і в електронному вигляді.

QHA