ЛЬВІВ (QHA) -

Сьогодні, 11 січня, у рамках акції "Подаруй дитині книжку"  на площі перед Оперним театром відбулась передача літератури дітям зі східних областей. Книги збирали небайдужі львів’яни протягом минулого тижня.

Організаторка акції Юлія Танасієнко зазначила, що книжки згідно до свого віку отримали майже 90 дітей з різних міст сходу України:

— Акцію «Подаруй дитині книжку» ми проводили з 3 по 5 січня. Ми звернулися до львів’ян із проханням, щоб вони принесли будь-яку дитячу літературу українською мовою та в ідеальному стані для того, щоб ці книжки передати дітям зі сходу України. Ці дітки приїхали з Волновахи та Преображенки 7 січня на Львівщину. Вони гостювали в області, знайомилися з традиціями святкування українського Різдва, і дехто з них навіть не знали про його традиції і про те, яке наше Різдво може бути яскравим. Сьогодні ці діти приїхали до Львова на насичену екскурсію й одразу отримали книжки від наших мешканців, — розповіла пані Юлія.

Організатори зазначають, що навмисне оголосили збір саме україномовної літератури, а ті книги, які признчені для найменших читачів чи для дорослих, буде передано через педагогів у тамтешні школи та бібліотеки. 

— Вже не вперше у Львові, але це моя перша можливість потрапити у побут та звичаї Західної України. У нас перед Різдвом також готують 12 страв, але багато з них відрізняються по наповненню. І люди тут якісь трохи добріші й відкритіші до спілкування, розповів у коментарі учень з-під Волновахи Данило. 

Також на меті заходу було привчити місцевих дітей до благодійності, адже акція "Подаруй дитині книжку" об`єднала довкола себе цілі сім`ї, які передавали книги разом зі своїми маленькими дітьми. 

QHA