ЛЬВІВ (QHA) -

Сьогодні, 28 січня, біля Львівського державного цирку відбулася акція за права тварин, зокрема, за цирк без тварин. Активісти принесли зі собою плакати з гаслами: "Ні садизму", "Ні тваринам в цирку". 

Всього у події взяли участь близько тридцяти учасників, а за порядком слідкувала вдвічі більша кількість поліції. Цікаво, що хто викликав правоохоронців на місце — невідомо. Керівництво цирку у коментарі заперечило виклик, а також запевнило, що двом запланованим на сьогодні виставам бути.

Під час акції на місце спершу мирного протесту підтягнулись молоді хлопці, у яких поліція виявила при собі складаний ніж та арматуру, після чого підозрілих осіб було затримано. Під час затримання була спроба відвернути увагу правоохоронних органів димовими шашками.  

Учасники сутички не визнають своєї провини та виправдовують наявність металевих інструментів у сумці бідним життям студентів, які змушені працювати на будовах:

— Ці люди ніби забули, що було у 2013 — 2014 рр. У сумці лежать металеві інструменти, бо наша держава не забезпечує бідних студентів і ми змушені підпрацьовувати на будовах, — сказав під час затримання активіст "Чорного стягу" Дмитро Купер.

Поки всі чекають на офіційні коментарі, найбільше постраждали батьки та їхні діти, які у недільний ранок прийшли всією сім`єю у цирк:

— Дитина дуже злякалась того диму, попросилась на руки. Усі ці люди в масках, купа поліції, жахіття якесь. Якщо нам і треба цирк без тварин, то точно не у такий спосіб, — зазначила львів'янка Олена.

QHA