АРМЯНСЬК (QHA) -

Завод українського олігарха Дмитра Фірташа зупинив роботу в окупованому Криму через аварію. Про це повідомляють «Новини Криму».

— 9 серпня близько 4:30 сталося часткове обвалення покрівлі другого відділення ЦПДТ №1 (цех пігментного двоокису титану,  ред.). В результаті обвалення постраждалих немає. Технологічний процес зупинений, обладнання зупинене, наслідки обвалення локалізовані. На підприємстві створена комісія. Обставини обвалення з'ясовуються, повідомила начальник зі зв'язків із громадськістю «Кримського Титану» Юлія Дмитрієва.

Причини обвалу з'ясовує спеціальна комісія.

Підприємство «Кримський Титан» виробляє мінеральні добрива, сірчану кислоту, алюміній сульфат, рідке натрієве скло та інші речовини. Завод належить українському олігарху Дмитру Фірташу.

QHA повідомляло, що 21 лютого 2017 року Вищий земельний суд Відня допустив екстрадицію українського олігарха Дмитра Фірташа у США і здійснення його кримінального переслідування. Бізнесмена затримали на 48 годин, протягом яких австрійський суд мав визначити йому запобіжний захід.

Український олігарх Дмитро Фірташ звинувачується ФБР у корупції при отриманні дозволу на розробку титанового родовища в Індії.

Перший запит про видачу Фірташа був відправлений США до Відня у жовтні 2013 року, але через кілька днів був відкликаний.

Другий аналогічний документ надійшов 27 лютого 2014 року. Ордер на арешт Фірташа був виданий 12 березня, і того ж дня його затримали. Однак бізнесмен вніс заставу — рекордні для Австрії 125 мільйонів євро, і був випущений під зобов'язання не залишати Відень.

Справа була розглянута лише через рік. 30 квітня 2015 року суд відмовив у видачі бізнесмена Штатам.

«Group DF» олігарха Дмитра Фірташа, а також деякі країни і окремі компанії Євросоюзу мають торговельні відносини з Кримом, незважаючи на офіційну заборону і міжнародні санкції. За даними експертів, заводи Фірташа дають окупованому Криму 50% валютної виручки.

ФОТО: інтернет

QHA