СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

У Криму в ніч з 8 на 9 листопада затримані кримські татари, які їхали підтримати жінок — дружин кримськотатарських політв'язнів, — затриманих 8 листопада на адміністративному кордоні «Армянськ» між материковою Україною та окупованим Кримом.

Кримських татар з Джанкоя російські силовики затримали під приводом проведення експертизи «на наркотики-алкоголь».

Як повідомив у Фейсбук журналіст Антон Наумлюк, увечері 8 листопада поліція почала зупиняти машини рідних і журналістів, які попрямували до КПВВ, щоб підтримати затриманих на адмінкордоні жінок. Автомобіль з Джанкоя був зупинений у Красноперекопську нібито через підозри в алкогольному сп'янінні. Перевірка на місці нічого не дала, і співробітники ДПС проводили затриманих до лікарні для огляду на наркотичне чи алкогольне сп'яніння.

Адвокат Едем Семедляєв, який надавав допомогу затриманим жінкам на кордоні, попрямував до лікарні.

Нагадаємо, 8 листопада на адміністративному кордоні «Армянськ» між материковою Україною і окупованим Кримом прикордонники РФ близько 19:00, без пояснення причин, затримали сімох жінок, дружин і близьких політв'язнів — кримських татар: Абдулаєву Феру, Абдулаєву Аліме, Білялову Ліану, Джеппарову Заріну, Ісмаілову Фатму, Куку Мер'єм, Салідінову Гузель.

Жінок більше 6 годин утримували на російському пункті пропуску «Армянськ—Чаплинка». Близько 23:00 до затриманих пропустили адвоката Едема Семедляєва.

Близько 23:45 всіх затриманих жінок відпустили.

Мета проведених російськими силовиками дій в окупованому Криму — демонстрація кримськотатарського народу в якості терористів та екстремістів, репресії та залякування кримських татар.

QHA