СІМФЕРОПОЛЬ/АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

У підконтрольному Кремлю Київському районному суді Сімферополя 9 серпня відбулося судове засідання з продовження термінів утримання під вартою п'яти кримчанам, затриманим 12 жовтня 2016 року, так званій «сімферопольській п'ятірці».

Термін арешту був продовжений до 11 жовтня. Про це повідомив адвокат у відеозверненні.

— Слідчий, прокурор, як завжди, привели чергові аргументи щодо того, що необхідно обвинувачених у даній кримінальній справі утримувати під вартою... Знову говорили про те, що слідству не вистачає часу на те, щоб провести всі слідчі дії.

Захист же вважає, що у слідства було достатньо часу допитати свідків, провести експертизи. Також адвокати наполягали на тому, що адекватним запобіжним заходом був би домашній арешт. Незважаючи на це, арешт «сімферопольській п'ятірці» вчергове був продовжений.

Нагадаємо, заарештовані 12 жовтня 2016 року у «сімферопольському справі Хізб ут-Тахрір» Теймур Абдуллаєв, Узеїр Абдуллаєв, Еміль Джемаденов, Рустем Ісмаїлов і Айдер Саледінов звинувачуються за ст. 205.1 і 205.5 КК РФ в організації та участі в діяльності організації Хізб ут-Тахрір, визнаної в Російській Федерації терористичною.

На сьогодні щонайменше 19 кримських татар переслідуються Російською Федерацією з політичних мотивів у рамках «справи Хізб ут-Тахрір».

ФОТО: Facebook Фатми Ісмаїлової, «Кримська солідарність»

QHA