КИЇВ (QHA) -

У Криму різко погіршилася демографічна ситуація після його «приєднання» до Росії.

Про це повідомляє доктор медичних наук, професор Ігор Гундаров.

Він зазначив, що подібна ситуація була в Росії в 90-х роках.

— Радість росіян з приводу возз'єднання з Кримом була масштабною та щирою. Через три роки радість змінюється тривогою через різке погіршення на півострові демографічної ситуації. Четвертий рік кримчани знаходяться під впливом наростаючого зростання смертності, причина якого поки не стала предметом наукового аналізу. Подібне трапилося з Росією у 1990-2000-х роках, коли вимирання населення теж довго ігнорувалося. Це призвело до надсмертності, що забрала життя понад 13 млн осіб, — сказано в повідомленні.

На даний момент рівень смертності перевищив 9,4 тисячі осіб, у той час як на Донбасі зафіксовано 10 тисяч загиблих.

Гундаров додав, що сучасна медицина не здатна пояснити причину надсмертності в Криму і вважає, що на це впливає деформація суспільної свідомості.

Доктор зазначив, що, крім свідомості, на людину впливає ще й підсвідомість, яку соціологи ігнорують. У результаті чого між свідомістю та підсвідомістю може статися незгода, як сталося в Німецькій Демократичній Республіці (НДР) після возз'єднання з Федеративною Республікою Німеччини (ФРН).

— У психіці, крім усвідомлюваної свідомості, існує ще і неусвідомлювана — так звана підсвідомість. Соціологами вона зазвичай ігнорується. Хоча відомо його величезний вплив на індивідуальну та колективну поведінку. Між свідомістю та підсвідомістю існують згода (консонанс) і незгода (дисонанс). Прикладом дисонансу служить ситуація в НДР після возз'єднання з ФРН. Свідомість східних німців вітала знесення Берлінської стіни, тоді як підсвідомість наповнювалося розчаруванням і озлобленістю. У результаті розвинулася фрустрація зі зростанням злочинності, смертності, спадом народжуваності. Що, якщо у Республіці Крим — синдром НДР? — припустив Гундаров.

Він додав, що у 2015 році злочинність у Криму збільшилася на 53%, у Севастополі — на 45%. Тоді як за рік до цього вона знизилася.

— Все це — свідчення зубожіння населення і вульгаризації соціальних відносин, — зазначив лікар.

У населення зменшилася потреба в інтелектуальному спілкуванні та культурному розвитку, а число розлучень збільшилося.

— Вал накопичених психосоціальних проблем призвів до зниження народжуваності. Через це швидкість депопуляції (вимирання) населення збільшилася у 2,2 рази порівняно з 2012 роком — від 1,4 до 3,1%, — додав Гундаров.

Нагадаємо, Кримстат опублікував статистику побутових послуг, попит на які збільшився в порівнянні з 2016 роком. Наприклад, послуги з ремонту взуття зросли на 226%; ремонту обладнання — на 70%; ремонту і будівництву житла — 82%; ритуальні послуги — на 172%.

Джерело: ng.ru

QHA