СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Будинок, який купив після переїзду до Криму Муса Мамут у 1975 році у с. Беш Терек (Донське, Сімферопольський район), знаходиться в аварійному стані та потребує ремонту. Зараз у ньому проживає дружина і троє неповнолітніх дітей покійного Юнуса Мамута — сина Муси Мамута. Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомив кримський журналіст Заїр Акадиров, який днями відвідав сім'ю героя і патріота кримськотатарського народу Муси Мамута, який у 1978 році на знак протесту проти дискримінаційного ставлення до кримських татар здійснив акт самоспалення.

— Через маленький фундамент і після довгих років, будова почала просідати, з'явилися тріщини, виник ризик обвалення будинку. Юнус аг'а, будучи живим, встиг пов'язати коробку арматурою, щоб уникнути руйнування. Напевно, він привів би до ладу і дах, який вимагає термінового ремонту. Але його немає... Всередині будинку стелі просіли, обробка стала обсипатися. Перебувати у деяких кімнатах стало по-справжньому небезпечно, — написав він.

Журналіст зазначив, що Юнус Мамут помер три роки тому від важкої хвороби у віці 49 років. Його дружина Ельнара, щоб гідно ростити трьох дітей — 13-річного Мусу, 12-річного Енвера і п'ятирічного Сабрі, — змушена працювати в двох місцях.

Питання ремонту зараз впирається у фінанси. Для заміни даху необхідно 700 тисяч рублів.

— Друзі та небайдужі. Сума, необхідна на ремонт даху, чимала, але якщо об'єднатися всім разом, ця цифра здасться незначною. Напевно, знайдеться чимало охочих, готових надати фінансову допомогу і внести свою лепту у вирішення цього питання. Давайте допоможемо рідним Муси аг'а Мамута, який пожертвував собою заради життя кримськотатарського народу на рідній землі, — додав Акадиров.

З питань надання допомоги можна звертатися до Діляри ханим Мамут (дочки Муси Мамута), яка проживає неподалік від будинку Муси Мамута.

Телефон для зв'язку: +7 (978) 880 98 63.

ФОТО: Заїр Акадиров (на головній фотографії — онуки Муси Мамута і його донька Діляра Мамут)

QHA