СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Підконтрольний Кремлю "Верховний суд" Криму почав чергове засідання за надуманою справою «Хізб ут-Тахрір». Про це повідомило громадське об'єднання «Кримська солідарність» у Facebook.

Засідання проходить у закритому режимі.

— Судове засідання за "справою" Хізб ут-Тахрір "у черговий раз оголошене закритим. Тих, хто прийшли на це засідання, не пускають до будівлі суду. В інформаційному терміналі не вказані зали, в яких будуть проходити засідання, — сказано в повідомленні.

Біля залу, де проходить слухання «справи», стоїть охорона.

QHA повідомляло, що 8 грудня окупанти в Криму проведуть «судове засідання» у справі кримськотатарських активістів, затриманих 12 жовтня 2016 року. Очікуються засідання за так званою справою «Хізб ут-Тахрір». О 10:00 відбудеться засідання у «справі» Айдера Саледінова та Узеїра Абдуллаєва, о 12:00 — Рустема Ісмаїлова, о 14:00 — Еміля Джемаденова.

Нагадаємо, 12 жовтня 2016 року в масивах Строганівка і Кам'янка Сімферополя співробітники ФСБ обшукали будинки кримських татар Еміля Джемаденова, Айдера Саледінова, Узеиїра Абдуллаєва, Тимура Абдуллаєва і Рустема Ісмаїлова. Всі вони були затримані за підозрою в участі в організації «Хізб ут-Тахрір», яка в Росії вважається терористичною.

Так звана справа «Хізб ут-Тахрір» стала візитною карткою боротьби ФСБ з інакодумцями мусульманами в Криму. Називаючи свої репресивні операції боротьбою з тероризмом, силовики вриваються до будинків, проводять незаконні обшуки і затримання, застосовують радянську практику каральної медицини.

QHA